O co chodzi w tej sprawie?

Magdalena Szypiórkowska, która była pracownikiem gorzowskiego WORD twierdzi, że otrzymała ze strony Jarosława Śliwińskiego, szefa tej instytucji, propozycję przedłużenia umowy o pracę w zamian za seks.

Wcześniej miała być przez dyrektora mobbingowana, zmuszana do donoszenia na współpracowników a także do zapisania się do Platformy Obywatelskiej, co miało być warunkiem dalszej pracy w WORD i pozytywnej oceny przez przełożonego. Sam dyrektor także był członkiem tej partii.

O całej sprawie mobbingowana kobieta w marcu 2022 roku poinformowała swoją „klubową koleżankę”, poseł Krystynę Sibińską (PO). Posłanka miała zadeklarować pomoc pokrzywdzonej. Poinformowała marszałkowskich urzędników odpowiedzialnych za nadzór nad WORD w Gorzowie o oskarżeniach wobec dyrektora formułowanych przez Szypiórkowską. Jak utrzymuje pokrzywdzona, nic w tej sprawie się jednak nie działo. Szypiórkowska miała być przez posłanke PO lekceważona i dlatego po mniej więcej trzech miesiącach zdecydowała się ona zainteresować sprawą lubuskie media. Od początku tej sprawy zdecydowała się ujawniać swoje imię i nazwisko, a także pokazuje w ogólnopolskich mediach swój wizerunek.

Marszałek Elżbieta Anna Polak utrzymuje, że o podejrzeniach wobec Jarosława Ślwińskiego dowiedziała się po ok. trzech miesiącach od zgłoszenia sprawy do urzędu marszałkowskiego przez Krystynę Sibińską. Jak się jednak okazuje, to nie pierwsze podejrzenie o praktyki mobbingowe, których mógł się dopuścić Ślwiński. Jak poinformował na antenie Radia Zachód mecenas Krzysztof Łopatowski reprezentujący Magdalenę Szypiórkowską, dyrektor WORD w Gorzowie był posądzony o mobbing przez żonę jednego z prominentnych polityków gorzowskich struktur Platformy Obywatelskiej. Zdaniem Łopatowskiego, o tej sprawie, a tym samym o możliwych skłonnościach Jarosława Śliwińskiego, wiedzieli wcześniej czołowi politycy PO w województwie lubuskim. W efekcie tej sprawy, członek PO, który zgłosił fakt mobbingowania swojej żony w pracy, po 15 latach członkostwa w PO. przestał być członkiem tej partii. Jak utrzymuje mecenas Łopatowski, kobieta która miała być pokrzywdzona w tamtej sprawie, będzie świadkiem w sprawie mobbingu i molestowania wobec Magdaleny Szypiórkowskiej.

Na tej stronie znaleźć można wszystkie informacje, rozmowy publicystyczne i felietony wiążące się ze sprawą seksafery w gorzowskim Wojewódzkim Ośrodku Ruchu drogowego.

informacje

publicystyka,opinie i komentarze

więcej informacji

przeczytaj i posłuchaj także

Skip to content