Rekord Polski Aleksandry Jeż i dwie życiówki! Udane mistrzostwa AZS AWF Gorzów

Dwa medale w kategorii U18 zdobyły lekkoatletki AZS AWF Gorzów podczas halowych mistrzostw Polski juniorów we Wrocławiu.

Jedną z największych gwiazd zawodów była Aleksandra Jeż, która w finale biegu na 200 metrów pobiła rekord Polski juniorek młodszych, od niedzieli wynoszący 24,51 s. Jeż jechała na te mistrzostwa jako zdecydowana faworytka w swojej konkurencji, ale jak mówi, podchodziła do startu z pokorą. Srebrny medal w biegu na 60 metrów przez płotki zdobyła Zofia Rojek, która również pobiła swój rekord życiowy. Dziś rozmawialiśmy z obiema medalistkami:

W trakcie juniorskich mistrzostw odbyły się również halowe mistrzostwa Polski seniorów w chodzie sportowym, bowiem przedstawiciele tej dyscypliny już w środę wylatują na zgrupowanie do RPA stąd przeniesiono ich konkurencję z zaplanowanych na ten weekend Mistrzostw Polski w Toruniu. Wśród kobiet na dystansie 3000 metrów zwyciężyła Magdalena Żelazna z AZS AWF Gorzów, która poprawiła swój rekord życiowy o prawie 20 sekund:

Brązowy medal zdobyła Izabela Krzyżanowska z ALKS AJP Gorzów, która także ustanowiła najlepszy wynik w swojej karierze na tym dystansie. Na starcie zabrakło dwóch czołowych polskich chodziarek, Katarzyny Zdziebło i Olgi Chojeckiej.