Spotkanie Lubuskiego Klastra Przedsiębiorstw Społecznych

Fot.: OWES Zielona Góra

Fot.: OWES Zielona Góra

Zmiany w przepisach o ekonomii społecznej, a także warunki ubiegania się o fundusze z Krajowego Planu Odbudowy – to najważniejsze tematy poruszane w trakcie spotkania Lubuskiego Klastra Przedsiębiorstw Społecznych.

Skupia on fundacje, stowarzyszenia, spółdzielnie socjalne i inne organizacje pozarządowe działające na rzecz wsparcia osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Jak mówi Agata Fogel z Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej, obecnie do klastra należy ok. 40 podmiotów, jednak grupa ma charakter nieformalny i każdy może wziąć udział w takich spotkaniach:

W trakcie dzisiejszego spotkania w Zielonej Górze mówiono m.in. o przyjętej niedawno przez Sejm ustawie o ekonomii społecznej.

Tomasz Schimanek, ekspert ds. organizacji pozarządowych, zwraca uwagę, że zwiększa ona uprawnienia wojewodów, np. w zakresie nadawania statusu przedsiębiorstwa społecznego:

Nowe przepisy chwaliła dziś Aleksandra Borkowska – Frołowicz ze spółdzielni socjalnej ALIVIO, która uważa, że wprowadzone zmiany idą w dobrym kierunku:

W dzisiejszym spotkaniu Lubuskiego Klastra Przedsiębiorstw Społecznych wzięła też udział Aneta Tomczyk, zastępczyni dyrektora Wydziału Polityki Społecznej w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim, która podkreślała aktywność tych podmiotów we wspieraniu osób zagrożonych wykluczeniem:

Dodajmy, że spotkania Lubuskiego Klastra Przedsiębiorstw Społecznych organizowane są od 2017 roku. Ich inicjatorem jest Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Zielonej Górze.

 

Exit mobile version