MŚ: Kasperczak piąty w Zhengzhou!

MŚ: Kasperczak piąty w Zhengzhou! Radio Zachód - Lubuskie

Kamil Kasperczak, pięcioboista ZKS-u Drzonków zajął 5. miejsce w finale Mistrzostw Świata w Zhengzhou. Zawodnik przekazał nam, że jest już pewien kwalifikacji na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu!

Podium w Chinach zdominowali Węgrzy. Wygrał Csaba Bohm, przed swoim rodakiem Balazsem Szepem. Podium uzupełnił Woongtea Jun z Korei. 7. miejsce w finale zajął inny z Polaków – Łukasz Gutkowski.

– Jeszcze rok temu nie myślałem o takiej pozycji – przyznał zadowolony Kasperczak:

Zawodnik ZKS-u dziękował także bliskim oraz osobom, z którymi współpracuje na co dzień:

Na półfinale rywalizację w MŚ zakończyły Natalia Dominiak z ZKS-u Drzonków (13. w półfinale A) oraz Anna Maliszewska z Olimpii Zielona Góra (15. w półfinale A). Z kolei Oktawia Nowacka z ZKS-u oraz Sebastian Stasiak z Olimpii odpadli w kwalifikacjach.