Siedem medali lubuskich zapaśników w mistrzostwach Polski

Siedem medali lubuskich zapaśników w mistrzostwach Polski Radio Zachód - Lubuskie

Siedem medali zdobyli lubuscy zapaśnicy podczas Międzynarodowych Mistrzostw Polski do lat 20, które odbyły się w Kostrzynie nad Odrą.

Sporo powodów do radości mieli miejscowi kibice: złoty medal zdobył Kacper Sobczyk z UKS Jedynki w kategorii 55 kg a brązowy w kategorii jego klubowy kolega Nataniel Troczyński, natomiast po srebro sięgnął Mateusz Borysewicz-Woźnicki z SKF Olimp w kategorii 77. Trzy brązowe medale zdobyli zawodnicy Agrosu Żary: Gracjan Jedut w kategorii 60, Wojciech Kuźmiak w 63 i Jurij Buławczenko w 87. Ponadto ze srebrnym medalem zakończył mistrzostwa Gracjan Gwozdowski z UKS ZST Lubsko, walczący w kategorii 130 kg:

W poniedziałkowym Magazynie Sportowym Radia Zachód rozmowy z prezesem i trenerem UKS Jedynka Arturem Żołną oraz wiceprezesem Polskiego Związku Zapaśniczego, mistrzem olimpijskim z 1996 roku Ryszardem Wolnym.